REFLEKSOTERAPIA

refleksoterapia

Zabieg polega na pobudzaniu miejsc i punktów na stopach, głowy i twarzy odpowiadających naszym narządom wewnętrznym. Poszczególne punkty i ich skupiska odpowiadają za konkretne organy w ciele, stąd odpowiednie ich masowanie pomaga zlikwidować ogniska chorobowe i przyczynia się do ich harmonizowania. Ta technika doskonale sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach, kiedy z jakiś powodów niemożliwe jest zastosowanie innych rodzajów zabiegów, czy nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Jest to bezpieczna, relaksująca metoda przywracania naturalnej równowagi organizmu, która pomaga zlikwidować napięcia i stres, mobilizuje naturalny system obronny organizmu. Często już pierwszy zabieg przynosi ulgę i odprężenie, harmonizując przepływ energii w ciele. Refleksolog nie wyodrębnia choroby i nie leczy jej objawowo. Nie skupia się też na stwarzającym problem narządzie czy układzie, ale rozważa zaistniałą dolegliwość w kontekście całego organizmu. Terapia uciskowa punktów reflektorycznych stóp powoduje reakcje fizjologiczne, które stymulują potencjał samo uzdrawiania organizmu. Celem refleksoterapeuty jest takie oddziaływanie na pacjenta, dzięki któremu odzyska on fizjologiczny stan równowagi, a co za tym idzie i zdrowie. To nie refleksolog leczy – to organizm leczy się sam. Terapeuta tylko pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować – eliminować toksyny i odblokować sieć kanałów energii. Wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, refleksolog je tylko uaktywnia i stymuluje do działania.

Refleksoterapia głowy i twarzy jest to masaż leczniczy z dużą dawką relaksu. Przy różnych stanach zapalnych działa łagodząco i przeciwbólowo. Ale szczególnie polecany jest przy przekrwieniu głowy i szyi, bolesności i sztywności karku. Znosi dokuczliwe napięcia i łagodzi codzienny stres. Głowa i twarz jest tą częścią ciała, którą dostrzegamy, jako pierwszą u ludzi. Masaż głowy i twarzy relaksuje, wygładza zmarszczki na twarzy. Przywraca twarzy koloryt i odmładzający blask.

Refleksoterapia nie jest „techniką jednego zabiegu”. Większość chorób ujawnia się dopiero po pewnym czasie. Ich usunięcie również wymaga czasu i cierpliwości.