Masaż Bańkami Chińskimi

Masaż z zastosowaniem baniek chińskich
Popularność, jaką cieszy się zabieg stawiania baniek, przyniosła bańkom chińskim nowe zastosowanie. Bańki zaczęły być używane w masażu leczniczym, który polega na przesuwaniu naczynek po bolesnych miejscach na ciele. W efekcie łagodzimy ból, odprężamy się i relaksujemy jednocześnie. Taki masaż wykonywany jest po nałożeniu na skórę olejku, który pełni funkcję amortyzującą.

Dużo większym zainteresowaniem w temacie baniek chińskich cieszy się masaż na odchudzanie. Bańki chińskie mają zastosowanie w kosmetologii jako masaż antycellulitowy lub drenaż limfatyczny. Masowanie bańkami sprzyja poprawianiu krążenia krwi, oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga przemianę materii.

Masaż bańką chińską to skuteczny sposób na zwalczenie cellulitu w bardzo krótkim czasie. Pobudza krążenie krwi, ujędrnia skórę i pomaga…
Dzięki temu przyspieszony zostaje proces spalania tłuszczu. To sprawia, że umięśnione i obfite często w tkankę tłuszczową (bo tylko takie miejsca są całkowicie bezpieczne do stawiania baniek chińskich) uda, na których lubi pojawiać się pomarańczowa skórka, zostaną odżywione i pobudzone do pracy w spalaniu tłuszczu. Tym samym masaż bańkami jest jednym z zabiegów odchudzających.

Masaż antycellulitowy z zastosowaniem baniek chińskich trwa ok. 15-30 minut. Należy go wykonywać w seriach 10-12 zabiegów, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie masaż wykonuje się przynajmniej raz w tygodniu. Po zabiegu w miejscu postawienia bańki pojawiają się wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

Z masażów bańką chińską korzystać może każdy, nie licząc kobiet w ciąży lub w okresie menstruacji, a także osób cierpiących na żylaki.

Rodzaje baniek chińskich
Bańki chińskie, czyli szklane bądź wykonane z innego hermetycznego tworzywa naczynia są stawiane na plecach osób skarżących się na dolegliwości układu oddechowego, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca i bóle stawów. Mają okrągły kształt i zaokrąglone brzegi, dzięki którym bańka może zassać się na skórze. W zależności od ich rodzaju stosuje się je na różne sposoby:
bańki akupunkturowe są stawiane w odpowiednich punktach na ciele (w myśl zasad akupunktury),
bańki próżniowe (zimne) wysysają powietrze pod ciśnieniem,
bańki ogniowe (gorące) spalają powietrze dzięki podpaleniu brzegów naczynia,
bańki cięte, podczas użycia których krew zasysana jest do bańki dzięki delikatnym nacięciom naskórka.
Bańki do masażu różnią się też wielkością – te większe stawiane są na sporych, dobrze umięśnionych powierzchniach, mniejsze w punktach trudno dostępnych i wrażliwych.